LĪGO SVĒTKI 2016

Lietotāju novērtējums: 0 / 5

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

       23. jūnija vakarā Griškānu pagasta iedzīvotāji pulcējās sporta laukumā pie Griškānu pagasta pārvaldes, lai kopā svinētu Līgo svētkus. Kā atzīmēja tie, kas bija ieradušies, īpaši viņus ieinteresējuši viesi — ciemos pie Griškānu pagasta KN bija ieradusies Igaunijas vokālā grupa “Mesi Naised”, kas ar vietējo kultūras namu ir labi paziņas un ar prieku pieņēma ielūgumu piedalīties tradicionālajos latviešu saulgriežu svētkos.

      Viesi pastāstīja, ka viņu zemē vasaras saulgrieži tiek atzīmēti ne tik krāšņi, nav interesantu paražu un rituālu. Pirms koncerta igauņu ciemiņiem tika piedāvāta ekskursija pa Griškānu pagastu un ciemošanās pie keramiķa Jura Krompāna, bet, kad līgošana Sprūževā bija beigusies, viesi devās uz Rēzeknes Festivāla parku lai līdz galam izjustu Līgo svētku gaisotni.

      Savukārt līgotājus Sprūževā līdzās igauņu grupai , priecēja arī čigānu vokālais ansamblis “Čarger” . Dramatiskā kolektīva “Aizspogulija” vadītāja Ināra Daugule iepazīstināja visus ar svētku paražām un ticējumiem, organizēja interesantas spēles. Protams, neiztika arī bez svētku cienasta, šoreiz tas bija latviešu nacionālais ēdiens bukstiņputra, ko varēja nogaršot katrs gribētājs. Igauņu viesi pat pierakstīja recepti un solījās pamēģināt šo cienastu gatavot pie sevis igauņu zemē, tik ļoti tas viņiem iepatikās.

      Līgotājiem bija pievienojies arī pagasta galvenais Jānis — Griškānu pagasta pārvaldes priekšsēdētājs Jānis Aleksāns ar ģimeni.

      Pēc svētkiem no iedzīvotājiem tika saņemtas pozitīvas atsauksmes par to, ka pasākums izdevās daudzpusīgi interesants, neparasts un izdevās radīt īstu Jāņu gaisotni.

Līgo 2016

E-pasta adrese