PENSIONĀRU ATPŪTAS VAKARS GRIŠKĀNU KULTŪRAS NAMĀ

Lietotāju novērtējums: 0 / 5

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

           7. oktobrī Griškānu pagasta kultūras namā notika pensionāru atpūtas vakars. Pasākuma pirmajā daļā senioriem bija iespēja izbaudīt svētku koncertu, kurā piedalījās kultūras nama dramatiskais kolektīvs “Aizspogulija”, vokālais ansamblis “Vōrpeņas” (vad. Jeļena Mačukāne), Griškānu pagasta dzejniece Olga Borovikova, kā arī viesi no Rēzeknes Sociālo pakalpojumu Pensionāru dienas centra – deju pulciņa “Varavīksne” dalībnieki. Koncertu vadīja Viktorija Dembovska. Pasākuma otrajā daļā dramatiskā kolektīva “Aizspogulija ” vadītāja Ināra Daugule organizēja spēles, izklaides un dejas. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja arī Griškānu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Aleksāns, kuru klātesošie seniori iekristīja par “Sprūževas mēru”, kas katru no klātesošajām dāmām arī izdancināja.

Pensionāruatpūtasvakars

(11/10/2016 Publicēts Rēzeknes novada mājas lapā) 

E-pasta adrese

ĢIMENES VAKARĒŠANA GRIŠKĀNOS

Lietotāju novērtējums: 0 / 5

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

           29. septembrī Griškānu pagasta kultūras namā (KN) notika Ģimenes vakarēšanas cikla pasākums ” Karvinga meistarklase”. Pasākuma pirmā daļa bija veltīta Miķeļdienas tradīcijām un paražām, savukārt otrajā daļā par Septembra viesi kļuva karvinga meistare Larisa Zajančauskiene, kas labprāt dalījās ar klātesošajiem savas meistarības noslēpumos un arī praktiski parādīja dažas idejas  – kā no parastiem augļiem un dārzeņiem izveidot skaistu rotu savam svētku galdam. Pasākumā labprāt piedalījās gan bērni gan pieaugušie, kas izrādīja lielu interesi un labprāt izmēģināja sevi karvinga meistaru lomā. Larisa sev līdzi atveda arī skaistu un garšīgu dāvanu, ko labprāt pagaršoja visi dalībnieki.

Gimenesvakaresana2016

(04/10/2016 Publicēts Rēzeknes novada mājas lapā) 

 

E-pasta adrese

LĪGO SVĒTKI 2016

Lietotāju novērtējums: 0 / 5

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

       23. jūnija vakarā Griškānu pagasta iedzīvotāji pulcējās sporta laukumā pie Griškānu pagasta pārvaldes, lai kopā svinētu Līgo svētkus. Kā atzīmēja tie, kas bija ieradušies, īpaši viņus ieinteresējuši viesi — ciemos pie Griškānu pagasta KN bija ieradusies Igaunijas vokālā grupa “Mesi Naised”, kas ar vietējo kultūras namu ir labi paziņas un ar prieku pieņēma ielūgumu piedalīties tradicionālajos latviešu saulgriežu svētkos.

      Viesi pastāstīja, ka viņu zemē vasaras saulgrieži tiek atzīmēti ne tik krāšņi, nav interesantu paražu un rituālu. Pirms koncerta igauņu ciemiņiem tika piedāvāta ekskursija pa Griškānu pagastu un ciemošanās pie keramiķa Jura Krompāna, bet, kad līgošana Sprūževā bija beigusies, viesi devās uz Rēzeknes Festivāla parku lai līdz galam izjustu Līgo svētku gaisotni.

      Savukārt līgotājus Sprūževā līdzās igauņu grupai , priecēja arī čigānu vokālais ansamblis “Čarger” . Dramatiskā kolektīva “Aizspogulija” vadītāja Ināra Daugule iepazīstināja visus ar svētku paražām un ticējumiem, organizēja interesantas spēles. Protams, neiztika arī bez svētku cienasta, šoreiz tas bija latviešu nacionālais ēdiens bukstiņputra, ko varēja nogaršot katrs gribētājs. Igauņu viesi pat pierakstīja recepti un solījās pamēģināt šo cienastu gatavot pie sevis igauņu zemē, tik ļoti tas viņiem iepatikās.

      Līgotājiem bija pievienojies arī pagasta galvenais Jānis — Griškānu pagasta pārvaldes priekšsēdētājs Jānis Aleksāns ar ģimeni.

      Pēc svētkiem no iedzīvotājiem tika saņemtas pozitīvas atsauksmes par to, ka pasākums izdevās daudzpusīgi interesants, neparasts un izdevās radīt īstu Jāņu gaisotni.

Līgo 2016

E-pasta adrese

Deju kolektīvs Eridan piedalās labdarības koncertā Tiskādu bērnu namā

Lietotāju novērtējums: 0 / 5

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Griškānu Pagasta KN deju studijas Eridan pārstāvji jau sen sadarbojas ar Rēzeknes organizāciju Lunara, kas organizē dažādas labdarības akcijas un pasākumus. Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā - 1 jūnijā , Eridan kopā ar Rikavas KN deju grupu Saules zaķīši, Viļānu pamatskolas dejotājiem "Adelante" kā arī mazajiem dejotājiem no Sakstagala Jāņa Klīdzeja skolas un Gaigalavas skolas devās uz Tiskādu bērnu namu, kur tika organizēts labdarības koncerts. Koncertā tika iekļauti 12 krāšņi un interesanti deju numuri. Kas ir zīmīgi, horeogrāfe Inna Seļgicka uz šo koncertu veda tikai bērnu grupas. Pasākumam noslēdzoties, mazie bērnu nama iemītnieki izdejojās jautrā diskotēkā un saņēma dāvaniņas no organizācijas Lunara.

Eridan Tiskādos1.jūnijā

E-pasta adrese