Aktīvi Griškānu pagasta iedzīvotāji dzīvo arī Janopolē

Lietotāju novērtējums: 5 / 5

Zvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīva
 

     Janapole 1

       Aizvadītās svētdienas pēcpusdienā Griškānu pagasta Janopoles ciemā skanēja bērnu čalas, smiekli un tehnikas rūkoņa. Kādam varēja likties, ka poligonā notiek kārtējās robežsargu apmācības. Bet nē, izrādās, ka visa šī kustība un rosīšanās notiek par godu Meteņiem. Izbaudot vēl pēdējo sniegu un ledu, aktīvākie Janopoles iedzīvotāji pašu spēkiem ir noorganizējuši jautru, draudzīgu pasākumu ar dažādām izklaidēm.

       Kā jau ierasts, pasākuma laikā varēja šļūkt uz riepas, slēpot, spēlēt hokeju, baudīt pankūkas un gardu zupu. Tika kurināts ugunskurs un dedzināta salmu lelle, kas nozīmē ziemas, tumsas un visa sliktā padzīšanu un pavasara, gaismas un visa labā sagaidīšanu.

        Svētki izdevās! Tas ir stāsts par kultūras dzīvi un tās organizēšanu lauku ciemos, kuros nav ne kultūras nama, ne infrastruktūras, kas spētu kultūras dzīvi uzlabot. Bez lieliem ieguldījumiem, bet, pateicoties līdzcilvēku sapratnei, pasākumi tomēr notiek. Ja katrs no mums būs aktīvs, aktīvi noritēs arī kultūras dzīve, saliedētāki būsim mēs, ciema ļaudis.

         Pasākuma ierosinātājam Genādijam Paplavskim, kā arī pārējiem Janopoles iedzīvotājiem par aktīvu līdzdalību! Pasākuma laikā izskanēja daudz labu ideju, un mēs noteikti tās realizēsim: ar kopējiem spēkiem organizēsim Līgo svētkus Janopoles parkā, kas glabā Romeru dzimtas soļus un atmiņas par viņiem. Cerams, ka Lielajā talkā izdosies sakopt šo parku un piesaistīt šiem mērķiem arī Vides aizsardzības fonda līdzekļus.

         Pēc pasākuma dalībnieku degsmes, noprotu, ka viņiem kultūras dzīve dzimtajā ciemā nav vienaldzīga. Ja arī Tu vēlies būt viens no viņiem, nāc un piedalies, palīdzi atdzimt Janopoles kultūras dzīvei!

Jānis Aleksāns,
Griškānu pagasta pārvaldes vadītājs

Drukāt